המלצות והוראות לשמירת ציפוי שיניים

כיצד לשמור על ציפוי שיניים

חיוך מושלם זה רצון בר השגה. הרכבת ציפויים מאפשרת להסתיר פגמים ולשפר משמעותית את המראה האסתטי של השיניים. אבל לא מספיק רק להרכיב ציפויים. כדי להאריך את תקופת שמישותם, למנוע שחיקה מוקדמת שלהם ולשמור על בריאות השיניים שמתחתם, נדרש טיפול לשמירת ציפוי שיניים נכון.

כיצד לשמור על ציפוי שיניים

כדי להאריך את תקופת השמישות של הציפויים, למנוע שחיקה מוקדמת שלהם ולשמור על בריאות השיניים שמתחתם, צריך לשמור על ציפוי שיניים בצורה נכונה.

האם מותר לעשות ניקוי אבנית עם ציפוי שיניים?ניקוי אבנית ציפוי שיניים

נדרשת היגיינת פה יסודית ותקינה לטיפול בציפוי. עליכם לצחצח שיניים בבוקר, בערב ולשטוף את הפה לאחר כל ארוחה, כמו כן צריך גם להשתמש בחוט דנטלי. אם השתמשתם במברשת שיניים קשה, עליכם לבחור מברשת שיניים רכה יותר המיועדת לציפויים. אם המברשת  שלכם לא קשה אז ניתן להמשיך להשתמש בה.

במיוחד יש לשים לב למשחת השיניים: לשמירה על ציפוי שיניים, מתאים רק מוצר שתוכן החלקיקים השוחקים בו נמוך מאוד.

שימוש בסילון מים דנטלי כשיש ציפוי שינייםסילונית ציפוי שינייים

יש להשתמש בסילון מים דנטלי אם מותקנים ציפויים בחלל הפה כדי לשמור אותם. באמצעותו ניתן להעלות את איכות ניקוי השיניים לרמה גבוהה יותר. ממברשת שיניים וסילון מים דנטלי יכולים לנקות עד פי 2 מפלק. הוא מנקה לא רק את משטחי השיניים, אלא גם את המקומות בהם הציפויים צמודים אליהם, כמו גם את החניכיים והלשון.

פעולת המכשיר מבוססת על העיקרון של אספקת מים בלחץ דרך זרבובית מיוחדת. הסילון המכוון לשן מסיר באופן מושלם את הפלק ומעסה את החניכיים, כמו גם מעורר זרימת דם.

ביקור אצל רופא שיניים לאחר הדבקת ציפויי שיניים

גם אם אתם בטוחים ב 100% כי אתם מטפלים בשיניים בצורה היעילה ביותר, דאגו לבקר אצל רופא השיניים לפחות פעמיים בשנה והרשמו לניקוי שיניים מקצועי כל 3 חודשים.

בדיקות קבועות ע"י רופא שיניים ובדיקות ע"י שיננית לצורך בדיקת מצב חלל הפה מסייעות  לזיהוי בעיות כבר בשלב מוקדם.

התכהות הציפויים

לפעמים מטופלים שהרכיבו להם ציפויים לאחרונה מתלוננים על התכהותם. ישנם מספר פתרונות לטיפול בבעיה זו.

כאשר מדובר בציפויי קומפוזיט, הם באמת מתכהים במצבים מסוימים. אם זה קרה לכם, יהיה עליכם להחליף את הציפויים לחלוטין, מכיוון שלא ניתן להלבין אותן.

ציפויי חרסינה יכולים להתכהות גם הם. אבל צריך להבין, הקרמיקה עצמה אינה משנה צבע, אך התכהות מתרחשת עקב החלשות החיבור בין הציפויי לרקמות השיניים והיווצרות סדקים, לתוכם מגיע הצבע מהמזון. מה הסיבה להתפתחות שכזו, אמור לברר ולהבין רופא השיניים.

בדרך כלל לא ניתן להסיר את הציפויי כך שיישאר שלם. לרוב יש צורך לייצר ולהרכיב מבנה חדש.

נקודות חשובות על שמירת ציפויי שיניים

כאב ציפוי שיניים

הטיפול בציפויי שיניים שונה מעט מהיגיינת הפה הרגילה. בגללם אינך צריך לשנות את השגרה היומית שלך או לשאת איתך מברשת שיניים כל הזמן. עם זאת, ישנן מספר נקודות הדורשות התייחסות מוגברת:

  1. מיד לאחר הרכבת ציפוי קומפוזיט, כדאי לנסות לצמצם צריכת דברי מזון ומשקאות שמשאירים צבע. כגון קפה, תה, שוקולד, סלק, יין אדום. אין צורך לאסור אותם לחלוטין, מספיק לצמצם את הצריכה למינימום. אם מדובר בציפויי קרמיקה, הם עמידים יותר לצבעים: דברי מזון שמשאירים צבע לא מזיקים לקרמיקה איכותית.
  2. רצוי להפסיק לעשן, מכיוון שחשיפה לניקוטין מובילה לירידה באפקט הקוסמטי שהושג.
  3. ציפויים אינם מסוגלים לבצע פונקציות מגן. הם לא מיועדים לעומסי לעיסה גבוהים, אז נסו לא להעמיס יתר עליהם.
  4. אל תחשפו את השיניים לחפצים קשים. אסור לכרסם אגוזים, לפצח גרענים, לפתוח מכסים בשיניים. אם תזניח את האיסור הזה, הציפוי יכול להיסדק, ובמקרה הגרוע ביותר גם השן עצמה תיפגע. זו הסיבה שציפוי לא מומלץ למטופלים שיש להם בעיה של שחיקת שיניים.
  5. לאנשים שמתעסקים בספורט אינטנסיבי מומלץ להשתמש בסדים מיוחדים כדי להגן על השיניים מפני נזקים מכניים במהלך פגיעות או נפילות.

במקרים מסוימים יש צורך לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי:

דימום ציפוי שיניים

  • החניכיים נפוחות, מדממות, כואבות;
  • הציפוי אינו מחובר היטב לשן, רופף;
  • בנקודת החיבור מופיעים פערים או שחשים תחושת חספוס;
  • נשבר חלק מהציפוי;
  • התפתחה עששת על החלק החשוף של השן.

אם הופיעו אצלכם בעיות כאלו, רופא השיניים יתקן או יחליף את הציפוי בהתאם למצב. למשל, אם חלק קטן מהציפוי נשבר, יתכן שיספיק ללטש את אזור השבר מבלי להחליף את כל הציפוי.

לא מסובך לטפל בציפוי – רק חשוב לעשות זאת באופן שיטתי. עם טיפול הולם, הציפויים יעניקו לכם את החיוך המושלם לשנים רבות.

אנחנו מזמינים אותך להגיע לפגישת ייעוץ כדי להחליט מהו סוג הציפוי שמתאים לך
ציפוי שיניים קומפוזיט

ציפוי קומפוזיט

ציפוי שיניים קומפוזיט הקומפוזיט הוא חומר מרוכז ועמיד ביותר המופק משרף ומשמש גם למילוי שיניים. ציפוי הקומפוזיט זו למעשה שכבה דקה בעובי של  0.3 –

מידע נוסף »
ציפוי חרסינה לשיניים

ציפוי חרסינה

ציפוי חרסינה לשיניים זוהי למעשה שכבה  דקה של חרסינה בעובי של 0.2-0.3 מ”מ,
ציפוי החרסינה מודבק על גבי השן הקיימת כמו סוג של קליפה העמידה לאורך שנים.

מידע נוסף »
יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף טיפולי יישור השיניים השקופים, נחשבים בעולם האורתודנטיה למתקדמים מאד ולחדשניים. הטיפולים מאופיינים בתוצאות מדויקות ומהירות יחסית. המטופל נהנה מגשרים (פלטות) נוחים יותר

מידע נוסף »
Barak Roth
Barak Roth
קרא עוד
אצלי יש שני דברים שמרתיעים אצל רופא השיניים - הפחד והריח. במרפאה של doctor B שני המרכיבים האלה פשוט לא קיימים דבר ראשון - המרפאה לא נראית כמו מרפאת שיניים ואין לה ריח של מרפאת שיניים. האווירה נעימה וביתית. דבר שני - אין פחד! כי מספרים לך ומיידעים אותך בכל פרטי הטיפול לפני כל שלב ושלב. המקצועיות והידע שלהם פשוט מרגיעים. בקיצור, טיפול ללא לחץ, ללא פחד ובלי הריחות האופיניים למרפאות שיניים. ממליץ בפה מלא 🙂
Diana Kovaleva
Diana Kovaleva
קרא עוד
אתם אנשי מקצוע מדהימים ...יצא לי להיות מטופלת אצל מספר רופאי שיניים ,אך שהגעתי לד״ר איגור וד״ר ולריה הבנתי שאני בידים טובות . הם לא מהירו לעקור ולעשות שתלים עשו מקסימום בשביל לשמור על השיניים שלי ובהצלחה רבה . הם אנשים מאוד נעימים יחס אישי מהמם . וגם שהייתי צריכה טיפול בסופש התייצבו במיידי על מנת להקל ! תודה לכם !!!אתם מס׳ 1 🏆🏆🏆🏆🏆🥇🥇🥇🥇🥇
 Yelena Mor
Yelena Mor
קרא עוד
עשיתי הלבנת שיניים אצלם. מומלץץץץ!!! היה לי מקרה קשה: דלקת חניכיים ורגישות. כמה רופאים סירבו לי. אצל איגור וולריה קיבלתי מענה הלבעיה שלי ומה שהכי חשוב תוצאות נפלאות!! תודה על החיוך הלבן הזוהר המושלם!!! ילנה מור
lev ל.נ. עולם המיגון‎
lev ל.נ. עולם המיגון‎
קרא עוד
הגעתי למרפאה של איגור דרך האינטרנט היתי זכוק לטיפול שיניים דחוף, התקשרתי ענה לי איגור הוא היה מאוד נחמד ואדיב קבענו פגישה כבר למחרת, הגעתי למחרת איגור עשה את כל הבדיקות והצילומים במקום וקיבלתי טיפול במקום המחיר היה מאוד נוח ותחרותי, השירות אמין ומקצועי מאוד ממליץ לכולם
Isabella Zyubin
Isabella Zyubin
קרא עוד
אין רופאים כאלה ! בעל סבלנות רבה ,מקצועיות , פדנטיות , יודע לנהל טיפול באופן שאפילו בן אדם חרדתי עובר ללא חשש !!! ממולץ מאוד !
Irina
Irina
קרא עוד
רופאים מקצועיים, יחס אישי, שירות מעולה, ממליצה בחום!
ונוס באבא
ונוס באבא
קרא עוד
ד״ איגור רופא שיניים מקצועי, אמין ואנושי עם ניסיון רב. ממליצה עליו בחום!!!!!!
Veronika Davidova
Veronika Davidova
קרא עוד
רופא בעל גישה אחראית גבוהה לעבודה, המתפתח בידע חדש, הוא מאוד מדויק ומקצועי
עופר קוזוקרו
עופר קוזוקרו
קרא עוד
הרופאים מצוינים מקצועים והכי חשוב ישרים ואמיתיים ממליץ בחום 👍👍👍
הקודם
הבא
אנחנו מזמינים אותך להגיע לפגישת ייעוץ כדי להחליט מהו סוג הציפוי שמתאים לך