כמה זמן מחזיק ציפוי שיניים

כמה זמן מחזיק ציפוי שיניים

הרוב המכריע של האנשים שמחליטים לתקן בעיות חיוך אסתטיות בעזרת ציפויי שיניים מתעניינים  לדעת מהי תקופת השמישות של ציפוי שיניים. הרציונליות של הבחירה בסוג ציפוי תלויה בכמה גורמים: כמה זמן הציפויים ישרתו אותכם, רצון ויכולת של הלקוח.

תקופת שמישות של ציפוי שיניים

לעיתים קרובות, למטופלים עם בעיות בשיניים קדמיות עומדת אפשרות בחירה בין ציפויים לבין כתרים. מצד אחד, אתה רוצה לשמר את השיניים ללא טיפולי שורש וגם להשחיז אותן כמה שפחות. אך מצד שני, אתה לא רוצה בעוד שנה – שנתיים להסיר את הציפויים ואז להתקין כתרים. בואו ננסה להבין מה קובע את תקופת השמישות של הציפויים, באילו מקרים שווה להתקין אותם ובאילו לא.

תקופת תקינות מאוד אינדיבידואלית בכל מקרה ומקרה ותלויה בכמה גורמים:

 • חומר ממנו מיוצר הציפוי;
 • נשיכת הלקוח;
 • עמידה בכל התנאים והפרמטרים הטכניים במעבדה;
 • עמידה בכללי הטיפול וכללי הדבקה לשן על ידי רופא שיניים;
 • יסודיות של טיפול בחלל הפה והקפדה על ביקורים סדירים אצל הרופא;
 • התמכרויות כגון: עישון, קפה ועוד

אין ספק, שנכון להיום ציפוי E – max נחשבים לעמידים והאמינים ביותר, תקופת השמישות שלהם מגיעה ל 10-15 שנים. לציפוי זירקוניום תקופת תקינות דומה וזאת בשל המסגרת הצפופה. ציפויים שעשויים מחרסינה רגילה מחזיקים לפחות כ- 5 שנים. יחד עם זאת, תקופת השמישות של ציפויי שיניים קומפוזיט קצרה ביותר. בדרך כלל, המחיר עבור היחידה קשור באופן ישיר לתקופת תקינות של הציפוי העתידי.

ציפויי זירקוניה חזקים ועמידים יותר מציפויי E – max, אך הגימור שלהם הוא בגוון מט יותר והמראה שלהם פחות טבעי מאיימקס.

חוזק ציפוי שינייםכמה זמן מחזיק ציפוי חרסינה לשיניים

כידוע, ישנם מספר סוגים של ציפויים מקרמיקה:

כולם נבדלים בהרכב הכימי של החומר, בצפיפותו ובעוצמתו, כל המרכיבים האלו קובעים את תקופת התקינות של ציפויי קרמיקה.

לדוגמא, קרמיקות ליתיום דיסיליקט  E-max תוצרת גרמניה נצרבות תוך כדי הייצור תחת לחץ. זה מסיר נקבוביות ופגמים אחרים מהמבנה של ציפויי שיניים שיכולים לגרום עם הזמן לסדקים. מבנה זה מאפשר ליצור ציפויים בעובי מינימלי, המראה שלהם הוא הטבעי ביותר, וכתוצאה הם נראים מצוין על השיניים הקדמיות.

בהתחשב בביקורות, תקופת שמישות של ציפויים על בסיס מזירקוניה אף גבוה יותר – 10-15 שנים.

הסיבה לכך זאת מסגרת מתכת צפופה מתחת לשכבה של החומר הקרמי, אשר יודעת להתמודד למעשה עם כל הלחצים המופעלים עליה. אך בשל נוכחותה, נאבד המראה הטבעי, ואין אותה שקיפות שקיימת בציפויי איימקס. ציפויי זירקוניה בעלי גוון מט ועובי גדול יותר. זאת אומרת שהתקנתם דורשת השחזה משמעותית יותר, המשמעות שהם מתאימים יותר לשיניים צדדיות.

אין ספק שחרסינה E-max יקרה, אפילו מבחינת עלות יצור, וציפויים המבוססים עליה אינן יכולות להיות באותה קטגוריית מחירים עם סוגים אחרים של ציפויי שיניים. אך אם ציפוי כזה אינו מתאים לכם בגלל העלות הגבוהה, תוכלו להתקין ציפויי חרסינה קלאסיים. בכל מקרה, תקופת תקינות של ציפויי שיניים קרמיות ארוכה יותר מזו של ציפוי קומפוזיט.

קיים גם סוג אחר של ציפויים – ציפויים דקיקים במיוחד (0.2-0.3 מ"מ), אשר נבדלים בכך שהם כלל אינם דורשים השחזה של השן.

ועם כל זה, ציפויי שיניים דקיקות במיוחד מתוצרת ארצות הברית ישרתו אותכם, לטענת היצרן, הרבה מאוד שנים. אבל יש בהם גם חסרונות משמעותיים – עלות די גבוהה ותהליך ייצור ארוך. זאת משום שציפויים מקוריים ניתנים לייצור בארה"ב בלבד.

ציפוי שיניים חרסינה כמה זמן מחזיקכמה זמן מחזיק ציפוי קומפוזיט

תקופת השמישות של ציפוי קומפוזיט קצרה יחסית וזה אחד מהחסרונות העיקריים של הציפוים. בדרך כלל, לאחר שנה, ציפויי שיניים כאלו כבר נראים לא אסתטיים ודורשים טיפול. בממוצע, תקופת התקינות שלהם לא מחזיקה יותר מ -3 שנים, ובתקופה זו הם יכולים לגרום לבעיות רבות לבעליהם בעקבות סדקים ואובדן ברק. הרי כל בעיה בשיניים הקדמיות דורשת ביקור דחוף אצל רופא השיניים, כי בעיה כזאת בולטת מאוד.

הסיבות העיקריות לכך שציפוי קומפוזיט אינו מחזיק מעמד זמן רב הן:

 1. נקבוביות החומר, היכולת לספוג צבעי מאכל מהמזון. זה מוביל להתכהות מהירה של ציפויי שיניים קומפוזיט.
 2. חוזק ועמידות בפני לחץ נמוכים.
 3. ייצור בשיטה ישירה בתוך חלל הפה, כאשר במהלך הייצור החומר נחשף לאדים מנשימה ולחות.

ציפוי שיניים איימקס כמה זמן מחזיק

בהתחשב בתגובות על תקופת השמישות של ציפוי שיניים קומפוזיט אנו יכולים להסיק שכדי לחשוב טוב לפני שבוחרים את הסוג של ציפוי. ההתקנה שלהם מוצדקת כשצריך לטפל בדחיפות בפגם למשל לפני אירוע חשוב. כאשר הטיפול מתוכנן, עדיף לבחור באחד מהסוגים של ציפויי חרסינה שישמשו אותכם לתקופת זמן הרבה יותר ארוכה.

כיצד לטפל בציפוי קומפוזיט מיד לאחר ההתקנה?

 • לא מומלץ לאכול דברי מזון שמשאירים צבע (קפה, תה, יין אדום, סלק, אוכמניות וכו ') כמו כן גם לא מומלץ לעשן מיד לאחר ההתקנה.
 • בתקופה הראשונה לאחר התקנת ציפויי שיניים, אין לאכול מוצרי מזון גס

כיצד להאריך את תקופת השמישות של ציפוי שיניים?

 • אסור לכרסם חפצים קשים, כמו אגוזים למשל
 • הימנע מפגיעה באזור הציפויים המותקנים
 • אין להשתמש בחומרי היגיינה לחלל הפה המכילים חלקיקים מוצקים

כמה זמן מחזיק ציפוי חרסינה

מה קובע כמה זמן ישמשו אותכם ציפויי שיניים?

כמובן, אם ניתן להם טיפול הולם, קבוע ונכון, אפילו לציפויי השיניים הפשוטים ביותר ניתן להאריך את תקופת השמישות. לדוגמא, אם לאחר התקנת ציפויי קומפוזיט  במשך השבוע הראשון לא לאכול או לשתות שום דבר שמשאיר צבע (קפה, תה, מיצים), ובכל התקופה לא לכרסם דברי מזון קשים, הם ישמרו על חזותם המקורית למשך יותר זמן. כדי להאריך עוד יותר את תקופת השמישות של הציפויים, עליך לבקר אצל רופא שיניים פעמיים בשנה לצורך ביצוע ניקוי מקצועי. מיקרו חריצים בין הציפויים לרקמות השן מובילים. באותם חריצים ולהתפתחות עששת, מה שמקטין את תקופת התקינות של הציפויים.

בנוסף להיגיינה המקצועית, צחצוח שיניים יומיומי חיוני מאוד לכל סוגי הציפויים. טיפול בציפוי קומפוזיט משמעו גם בחירת מוצרי היגיינה נכונים ומתאימים. החומר רגיש למשחות שיניים שונות. אם המשחה שלכם מכילה חלקיקים מוצקים גדולים מדי, הציפוי יכול להישחק. אם תבחרו במשחת שיניים עדינה יותר עם חלקיקים מוצקים קטנים יותר, תוכלו להאריך את תקופת השמישות של הציפויים, ולהימנע משחיקה מוקדמת.

כדי למנוע בעיות כמו סדקים, כדאי לשכוח מההרגל לכרסם אגוזים וצנימים. אם קיימת אצלכם בעיה של חריקת שיניים בלילה, ניתן לעשות סד לילה דנטלי כדי להגן על הציפויים מפני נזק שעלול להגרם.

אנחנו מזמינים אותך להגיע לפגישת ייעוץ כדי להחליט מהו סוג הציפוי שמתאים לך
ציפוי חרסינה לשיניים

ציפוי חרסינה

ציפוי חרסינה לשיניים זוהי למעשה שכבה  דקה של חרסינה בעובי של 0.2-0.3 מ”מ,
ציפוי החרסינה מודבק על גבי השן הקיימת כמו סוג של קליפה העמידה לאורך שנים.

מידע נוסף »
ציפוי שיניים קומפוזיט

ציפוי קומפוזיט

ציפוי שיניים קומפוזיט הקומפוזיט הוא חומר מרוכז ועמיד ביותר המופק משרף ומשמש גם למילוי שיניים. ציפוי הקומפוזיט זו למעשה שכבה דקה בעובי של  0.3 –

מידע נוסף »
ציפוי זירקוניה לשיניים

ציפוי זירקוניה

ציפוי זירקוניה לשיניים ציפויי זירקוניה מהוות פריצת דרך בתחום רפואת השיניים. בעזרת ציפויי וכתרי זירקוניה יכולים הרופאים לתת מענה מקצועי רחב יותר גם במקרים קליניים,

מידע נוסף »
Barak Roth
Barak Roth
קרא עוד
אצלי יש שני דברים שמרתיעים אצל רופא השיניים - הפחד והריח. במרפאה של doctor B שני המרכיבים האלה פשוט לא קיימים דבר ראשון - המרפאה לא נראית כמו מרפאת שיניים ואין לה ריח של מרפאת שיניים. האווירה נעימה וביתית. דבר שני - אין פחד! כי מספרים לך ומיידעים אותך בכל פרטי הטיפול לפני כל שלב ושלב. המקצועיות והידע שלהם פשוט מרגיעים. בקיצור, טיפול ללא לחץ, ללא פחד ובלי הריחות האופיניים למרפאות שיניים. ממליץ בפה מלא 🙂
Diana Kovaleva
Diana Kovaleva
קרא עוד
אתם אנשי מקצוע מדהימים ...יצא לי להיות מטופלת אצל מספר רופאי שיניים ,אך שהגעתי לד״ר איגור וד״ר ולריה הבנתי שאני בידים טובות . הם לא מהירו לעקור ולעשות שתלים עשו מקסימום בשביל לשמור על השיניים שלי ובהצלחה רבה . הם אנשים מאוד נעימים יחס אישי מהמם . וגם שהייתי צריכה טיפול בסופש התייצבו במיידי על מנת להקל ! תודה לכם !!!אתם מס׳ 1 🏆🏆🏆🏆🏆🥇🥇🥇🥇🥇
 Yelena Mor
Yelena Mor
קרא עוד
עשיתי הלבנת שיניים אצלם. מומלץץץץ!!! היה לי מקרה קשה: דלקת חניכיים ורגישות. כמה רופאים סירבו לי. אצל איגור וולריה קיבלתי מענה הלבעיה שלי ומה שהכי חשוב תוצאות נפלאות!! תודה על החיוך הלבן הזוהר המושלם!!! ילנה מור
lev ל.נ. עולם המיגון‎
lev ל.נ. עולם המיגון‎
קרא עוד
הגעתי למרפאה של איגור דרך האינטרנט היתי זכוק לטיפול שיניים דחוף, התקשרתי ענה לי איגור הוא היה מאוד נחמד ואדיב קבענו פגישה כבר למחרת, הגעתי למחרת איגור עשה את כל הבדיקות והצילומים במקום וקיבלתי טיפול במקום המחיר היה מאוד נוח ותחרותי, השירות אמין ומקצועי מאוד ממליץ לכולם
Isabella Zyubin
Isabella Zyubin
קרא עוד
אין רופאים כאלה ! בעל סבלנות רבה ,מקצועיות , פדנטיות , יודע לנהל טיפול באופן שאפילו בן אדם חרדתי עובר ללא חשש !!! ממולץ מאוד !
Irina
Irina
קרא עוד
רופאים מקצועיים, יחס אישי, שירות מעולה, ממליצה בחום!
ונוס באבא
ונוס באבא
קרא עוד
ד״ איגור רופא שיניים מקצועי, אמין ואנושי עם ניסיון רב. ממליצה עליו בחום!!!!!!
Veronika Davidova
Veronika Davidova
קרא עוד
רופא בעל גישה אחראית גבוהה לעבודה, המתפתח בידע חדש, הוא מאוד מדויק ומקצועי
עופר קוזוקרו
עופר קוזוקרו
קרא עוד
הרופאים מצוינים מקצועים והכי חשוב ישרים ואמיתיים ממליץ בחום 👍👍👍
הקודם
הבא
אנחנו מזמינים אותך להגיע לפגישת ייעוץ כדי להחליט מהו סוג הציפוי שמתאים לך